پاکسازی شهر لردگان وطبیعت این شهر توسط شهرادری با شعار نه به پلاستیکی همزمان با فررسیدن سال جدید. به گزارش روابط عمومی شهرداری لردگان  : موضوع رهاسازی زباله در طبیعت همچنان یکی از مسائل و مشکلات محیط زیستی است که آثار و پیامدهای نامطلوبی به همراه دارد.  ریختن زباله در طبیعت و محیط‌های شهری علاوه […]

پاکسازی شهر لردگان وطبیعت این شهر توسط شهرادری با شعار نه به پلاستیکی همزمان با فررسیدن سال جدید.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لردگان  : موضوع رهاسازی زباله در طبیعت همچنان یکی از مسائل و مشکلات محیط زیستی است که آثار و پیامدهای نامطلوبی به همراه دارد.
 ریختن زباله در طبیعت و محیط‌های شهری علاوه بر آلودگی محیط زیست و منظره و همچنین تهدید برای زندگی جانداران زمینه کار مضاعف عده ای برای برداشتن و پاکیزه کردن محیط اطراف را فراهم می آورد و حق برخورداری دیگران از محیط پاکیزه را سلب می کند.
این گزارش می افزاید با توجه به اینکه بسیاری از زباله هایی که از  نظر ما فاقد ارزش و استفاده می باشد و در طبیعت رها شده یا دور ریخته میشود دارای ارزش اقتصادی است،  اگر بتوانیم تفکیک مناسبی از زباله و پسماند های خود داشته باشیم بخش اعظمی از این زباله ها قابلیت استفاده مجدد در چرخه تولید را دارد و برخی از آنها می‌توانند به کمپوست تبدیل شوند.
روابط عمومی شهرداری لردگان بیان داشت  یکی از راهکارهای کاهش تولید زباله را توجه به تغییر در سبک زندگی دانست و تصریح کرد: ما باید بتوانیم از خودمان شروع کنیم، یعنی باید با تامل و اندیشه در روش و سبک زندگی خود بتوانیم فرهنگ زیست محیطی را نهادینه کنیم و برای محیط زیست و طبیعت کمتر هزینه درست کنیم.
و باتوجه به اینکه هر ساله برنامه‌های اجرایی نمادین و فرهنگی بسیاری در خصوص موضوع زباله و رها سازی آن در طبیعت در سطح کشور اجرا می‌شود .این موضوع برای روز جهانی زمین پاک امسال شعاری با عنوان “پایان آلودگی پلاستیک” انتخاب شده و به طبع آن شعار ملی “نه به کیسه های پلاستیکی” در دستور کار قرار گرفته بیانگر اهمیت و دغدغه میزان آثار و پیامدهای مخرب آن برای محیط زیست است.
شهردار شهر لردگان در پایان از همه شهروندان فهیم و آگاه مردم شهرستان لردگان خواست تا توجه ویژه‌ای به محیط زیست نمایند و مهربانی با طبیعت را به کودکان خود بیاموزند و از علاقه‌مندان به طبیعت که با حضور گستردی خود در پاکسازی شهر خود وطبیعت مرکز شهرستان لرگان حضور فعال داشتند کمال سپاسگذاری را داریم
این گزارش می افزاید:  با حضور دوستداران محیط زیست، مردم محلی، تشکل های زیست محیطی مرکز شهرستان لردگان و جمعی از مسئولین پاکسازی گردیید واماده پذیرایی از گردشگران ازاین شهرستان هستنند .
 روابط عمومی شهرداری لردگان

  • نویسنده : روابط عمومی